Koncerty odbywają się o godz. 20.00 w Bazylice p.w. Nawiedzenia NMP w Świętej Lipce
2 lipca 2021
Rafał Sulima – organy
- Rafał Kobyliński – tenor
- Tomasz Jarosz – baryton
- Paweł Sobierajski – baryton
Program:
- Grinholc Intrada
- Schubert Ave Maria
- Surzyński Improwizacja na temat pieśni "Święty Boże"
- Mascagni Ave Maria
- Donizetti Ave Maria
- Bedard Wariacje na temat Christus Vincit
- Elsner O Panie mój
- Chopin U stóp krzyża, Żal
- S. Bach Fantazja i fuga g-moll
- Moniuszko Pieśń pokutna, O Władco świata, Tobie, Boże – offertorium
- Sulima Improwizacja
Ch. Gounod Laudate Dominum
3 lipca 2021
Andrzej Chorosinski - organy
Michał Chorosiński – recytacja
Program:
- S.Bach Fantazja g-moll BWV 542
- Chopin Etiuda cis-moll Op. 25/7
Lwowskie Śluby Narodu Króla Jana Kazimierza
- Franck Andantino g-moll
Jasnogórskie Śluby Narodu - J. E. Stefan Kardynał Wyszyński
- Chopin Nokturn f moll Op. 33/1
- Surzyński Toccata fis-moll
9 lipca 2021
Ewa Bąk - organy
Marcin Ciszewski - kontratenor
Program:
- Schubert Ave Maria
- Merkel Fantazja d-moll op. 176
- Moniuszko Ojcze nasz, O Mario bądź pozdrowiona
- E. Fletcher Fountain Reverie
- Lotti Pur dicesti o bocca bella
- Fumagalli Marcia brillantte op. 80
- Scarlatti Gia il sole dal gange
- Dvorak Humoreska
- Gounod O Jesu Clementissime
- M.Plum Toccata Big-Ben op.154
16 lipca 2021
Marek Stefański – organy
Kapela Góralska: Jan Kubik - prym, Izabela Dusik - sekund, Marian Jarosz – bas
Program:
Mikołaj z Krakowa - z tabulatury organowej Jana z Lublina
Witold Lutosławski Bukoliki
Improwizacje organowe na tematy polskich pieśni maryjnych
23 lipca
Małgorzata Klorek - organy
Ewa Rułka – flet
Program:
Ch. W. Gluck Ballet des champs - elyses
- F. Haendel Chaconne G - dur
- van Beethoven Romance in F
- Dupre Cortege et Litanie
- Godard Allegro i Idylle z Suity op. 116
30 lipca
Roman Perucki - organy
Maria Perucka - skrzypce
Program:
- Bruhns Preludium e-moll
- P. Sweelinck Echo fantasia
- Kruczek Les Petits Plaisirs
- Couperin Offertorium z Messe pour les Paroisses
- Bielecki Passacaglia per Violino e Organo
- Brahms Scherzo
6 sierpnia
Hanna Dys – organy
Ewa Mrowca – klawesyn
Program:
- Marchand Suite en re mieur
- Karg-Elert Nun danket alle Gott op.65 nr 59
- W. Markull O Gott du frommer Gott, Ein feste Burg ist unser Gott
T Maus Pastorale melancholique
- Mendelssohn-Bartholdy IV Sonata B-dur op.65
13 sierpnia
Paweł Seligman – organy
Zofia Sobocińska - skrzypce
Arkadiusz Krawiel – fortepian
Program:
- Vierne I Symfonia, cz. IV i VI
- Bedard Wariacje na temat hymnu „Christus Vincit”
- Bruch Koncert g-moll op. 26 cz. 1
- Musorgski Obertas
- Chopin Walc cis-moll op. 34
20 sierpnia
Filip Presseisen - organy
Szynom Kobyliński – baryton
Ludmiła Sivaronava – fortepian (Białoruś)
Program:
- Presseisen Imrowizacja
- S. Bach Preludium i fuga Es-dur BWV 552
- Mendelssohn Sonata f-moll op. 65
- Schumann Intermezzi op. 4
- Pałłasz Naucz mnie Panie
- Kwiatkowski Ave Maria
- Czajkowski Arioso Króla Rene
- Verdi Aria Zachariasza „Vieni o Levita”
27 sierpnia
Elżbieta Karolak - organy
Alicja Bieńkowska - sopran
Anna Kubicz – fortepian
Program:
- J. Paderewski Menuet G-dur op. 14 nr 1, Wariacje A-dur op. 16 nr 3
- Janecek W mgle
- Nowowiejski III Symfonia „Lourdes”
- Mendelssohn Sonata D-dur op. 65
3 września
Adam Kowalski – organy, dyrygent
Wojciech Bednarski - organy
Chór Świętolipski
Aleksandra Krasowska – marimba
Program:
- Albeniz Asturias
- Glennie A little prayer
- S. Bach III Suita BWV 1009
- Surzyński Preludium festivum
- Guillmant Adagio molto
- Franck Fantasie A-dur
- Rączkowski Bogurodzica